Czy warto kupować drukarkę atramentową?

Niezależnie od tego, w jakich celach drukujemy – posiadanie własnego sprzętu tego typu jest w dzisiejszych czasach czymś absolutnie niezbędnym. Niektórzy co prawda (zwłaszcza Ci, mieszkający w większych miastach) mogą skorzystać z usług punktów takich jak kafejki internetowe – jednak na dłuższą metę takie rozwiązanie jest nieco uciążliwe.

Coraz częściej urzędy pozwalają na załatwianie różnych formalności drogą elektroniczną, co sprawia, że praktycznie każdy powinien mieć do dyspozycji drukarkę, skaner i kopiarkę.

Kto kupuje przede wszystkim drukarki atramentowe?

Drukarka atramentowa to najpopularniejsze rozwiązanie, na które decydują się przede wszystkim osoby prywatne, nie drukujące często, intensywnie i dla celów biznesowych.

Drukarka atramentwa

Optymalny wybór, choć dla sporadycznego drukowania dokumentów tekstowych jest posiadanie drukarki laserowej monochromatycznej – wiele osób odstrasza wyższa cena sprzętu. Wadą, jaką posiadają z kolei drukarki atramentowe jest stosunkowo wysoka cena oryginalnego tuszu.

Drukowanie fotografii – na jakim sprzęcie?

Wybór odpowiedniego urządzenia drukującego zależy przede wszystkim od odpowiedzi na pytanie, co zamierzamy, i jak często nanosić w ten sposób na papier. Jeżeli dużą część naszego codziennego drukowania zajmują fotografie – drukarki atramentowe sprawdzą się zdecydowanie lepiej. Wynika to z faktu, że ta technologia oferuje znacznie większą głębię i żywość kolorów.

Producenci tego typu sprzętu nie spoczęli na laurach i ciągle intensywnie pracują nad polepszeniem parametrów oferowanych urządzeń oraz kaset drukujących.

Jednym z nowych osiągnięć jest np. technologia CISS – w której kolorowe pigmenty są rozmieszczone w kilku różnych kasetach. CISS to tak zwany system stałego zasilania atramentem (Continuous Ink Supply System).