Czy zamienniki oryginalnych tuszy do drukarek to dobra inwestycja?

Na rynku można obecnie znaleźć bardzo dużą liczbę dostawców, którzy oferują tzw. zamienniki oryginalnych tuszy do drukarek. Często są to wyroby gorszej jakości. Nie zawsze jednak. Jak umiejętnie wybrać dla siebie alternatywę dla (nieraz bardzo drogich) kaset drukujących, ozdobionych logotypem producenta naszej drukarki?

Tańsze tusze do drukarek a certyfikaty ISO

Po czym poznać profesjonalne podejście producenta zamienników? Główną sprawą, na jaką powinniśmy zwrócić uwagę, są certyfikaty ISO. Jeżeli dany dostawca nie jest w stanie się nimi wylegitymować – lepiej dajmy sobie spokój z takimi zakupami.

Zamienniki tuszy do drukarek

Tusze do drukarek, podobnie jak każdy inny wyrób, obecny na rynku, muszą spełniać pewne minimalne wymogi. Dotyczy to zarówno samego procesu produkcyjnego, jak i walorów gotowego już wyrobu. Zamiennik, który posiada certyfikaty ISO to większa gwarancja odpowiedniej jakości tuszu.

Zamienniki od zaufanego dostawcy

Warto zrobić szczegółowe rozeznanie możliwości rynku przed zakupem tańszego tuszu. Zamienników jest obecnie całkiem dużo.

Pewnym sposobem na zyskanie większej pewności podczas wyboru tego typu towarów jest sprawdzenie, czy firma, która oferuje tańsze tusze do drukarek, działa także na innych europejskich lub światowych rynkach. Całkiem nieźle radzą sobie w tej branży np. firmy niemieckie, proponujące certyfikowane zamienniki w bardzo przystępnych cenach.

Tańsze tusze do drukarek – tak, ale…

Zakupy zamienników oryginalnych tuszy to zawsze pewne ryzyko. Jeżeli drukujemy dużo i intensywnie – opłacalność będzie jednak przemawiać za ich wyborem.

Dużą zaletą tańszych rozwiązań jest także to, że często są one wypełnione większą ilością atramentu niż ich oryginalne odpowiedniki. Jest to więc podwójna oszczędność, a my możemy cieszyć się jedną kasetą drukującą znacznie dłużej.