Tusz HP 652 zamiennik. Czy taki tusz jest wart zainteresowania?

Nie jest tajemnicą, że tusze do drukarek są dość drogie. Także tusz HP 652 w niektórych miejscach kosztuje niemało. Wiele osób szukających możliwości obniżenia kosztów drukowania, rozważa przejście z tuszy oryginalnych na tusze zamienniki. Oczywiście tusz HP 652 zamiennik jest do kupienia i to w wielu miejscach. Jest zauważalnie tańszy niż oryginalny tusz HP 652, jednak czy na tyle dobry, by go kupić? Bardzo często tusz HP 652 zamiennik jest wart zainteresowania, nie jest to jednak generalna zasada.

Zamienniki nie zawsze są maksymalnie napełniane

Tusz do drukarki HP 652, w wersji zamiennik zawsze jest tańszy od oryginalnego. Niejedna firma wytwarzająca zamienniki tuszy, sprzedaje je w bardzo atrakcyjnych cenach. Nie zawsze jednak tusz do drukarki HP 652 zamiennik jest napełniany maksymalnie. Taki zamiennik oczywiście wystarcza na wykonanie mniejszej ilości wydruków, co za tym idzie, szybko pojawia się konieczność zakupu kolejnego.

Koszty eksploatacji drukarki, w której takie tusze są stosowane, mogą być więc nawet wyższe niż koszty eksploatacji drukarki, w których używa się tuszy oryginalnych. nigdy więc nie warto kupować zamienników tuszy, wytwarzanych przez mało znane firmy, a także zastanawiająco tanich. Takie zamienniki bowiem nie bez powodu mają tak atrakcyjną cenę. Najczęściej ma ona zachęcić do zakupu, pomimo tego, że wydajność takiego tuszu jest bardzo mała.

Warto stawiać na znane firmy

Użytkowanie zamienników tuszy jest jak najbardziej słuszne, pozwala bowiem zaoszczędzić na kosztach drukowania. Zawsze jednak warto stawiać na zamienniki znanych firm, wytwarzających takie tusze od dawna. Kupując takie zamienniki tuszy, można mieć pewność, że kupuje się tusze nie gorsze od oryginalnych, jednocześnie pozwalające na wydrukowanie wielu stron wydruków. W przypadku zamienników mało znanych firm, jest z tym różnie.

Niektóre napełniane są niewielką ilością tuszu, porównywalną z ilością tuszu w oryginalnych pojemnikach startowych. Każdy, kto kupował drukarkę z tuszami startowymi wie, na jak mało wydruków wystarczają. Zamienniki sprawdzonych firm napełniane są najczęściej maksymalnie, a więc wystarczają na dłuższy czas. 

Tusz HP 652 dostępny tutaj.