Urządzenie wielofunkcyjne laserowe – kiedy się na nie zdecydować?

Drukarki laserowe mają pewną przewagę nad swoimi atramentowymi odpowiednikami. Jest nią przede wszystkim dużo większa wydajność oraz znacznie wyższe tempo drukowania.

Choć cena samego urządzenia laserowego to z reguły znacznie większy wydatek niż w przypadku drukarki atramentowej, całościowe koszty wydruku jednej strony wypadają lepiej niż w wersji konkurencyjnej technologii.

Technologia laserowa – przede wszystkim dla biznesu

Drukarka laserowa ze skanerem to optymalne rozwiązanie dla małych i średnich firm, również tych, prowadzonych w warunkach domowych. Oprócz drukarki laserowej tego typu sprzęt jest na ogół wyposażony w skaner oraz możliwość kopiowania.

Często można spotkać się z opiniami, że wydruk w technologii laserowej jest znacznie wyższej jakości niż nawet najlepsze efekty działań drukarek atramentowych.

Specyfika technologii laserowej

Większość z nas wie, że urządzenia wielofunkcyjne laserowe występują w dwóch odmianach: monochromatycznej i kolorowej.

Pierwszy typ charakteryzuje się tym, że wydruki są wyłącznie czarno-białe. Inną zaletą tej technologii jest fakt, że po zakupie urządzenia wielofunkcyjnego laserowego nie musimy zbytnio martwić się tym, czy wkład drukujący zaschnie czy też nie.

Toner wykazuje znacznie większą żywotność, nawet w przypadku, gdy nie korzystamy z niego dłuższy czas. Wszyscy posiadacze drukarek atramentowych znają ten problem – tusz, z którego nie korzysta się kilka tygodni, może zaschnąć, co czyni go niesprawnym.