Canon Pixma TS5150 tusz zamiennik czy oryginał? Co wybrać?

Wielu użytkowników drukarek atramentowych waha się, czy w swoim urządzeniu korzystać z materiałów eksploatacyjnych oryginalnych, polecanych przez producenta sprzętu, czy też ich tańszych odpowiedników? Również w przypadku drukarki Canon Pixma TS5150 mogą pojawić się takie wątpliwości.

O urządzeniu

canon ts5150 tusz

Canon Pixma TS5150 to urządzenie wielofunkcyjne do użytku domowego. Obsługuje się je za pomocą czytelnego panela z kolorowym wyświetlaczem. Drukarka posiada dwa wkłady z atramentem. Jest to korzystne rozwiązanie dla użytkowników drukujących niezbyt dużą ilość stron lub osób, którym zdarza się mieć dłuższe przerwy w drukowaniu. W drukarce Canon Pixma TS5150 tusze mają bowiem zintegrowaną głowicę. Jest to bezpieczniejsza opcja od urządzeń pracujących na czterech osobnych wkładach i niezależnej jednostce drukującej, ponieważ w przypadku zaschnięcia atramentu wystarczy wymienić kartridż na nowy.

O tuszach

W drukarce Canon Pixma TS 5150 tusz czarny ma symbol PG-540 lub PG-540XL. Tusz kolorowy oznaczany jest jako CL-541 lub CL-541XL. Są to dwie pojemności, równocześnie w urządzeniu możemy zainstalować po jednym wkładzie kolorowym oraz czarnym. Tusze o standardowej wydajności powinny starczyć na wydrukowanie 180 stron każdy. Wersje powiększone, czyli posiadające oznaczenie XL mają wydajność czarny do 600 stron, kolor do 400 stron. Wszystkie wydajności zostały podane przy obszarze zadrukowania kartki A4 5%. 

Alternatywą dla oryginalnego wkładu jest w drukarce Canon Pixma TS5150 tusz zamiennik. Występuje on, zarówno jako kartridż czarny, jak i kolorowy, w wersji powiększonej, czyli XL. Ma dokładnie taką samą wydajność co tusz oryginalny. 

Puste tusze

Należy bezwzględnie pamiętać, by nie wyrzucać zużytych pojemników do kosza. Puste zamienniki należy przekazać do utylizacji. Oryginalne wkłady można sprzedać w skupie pustych tuszy i tonerów.