HP Deskjet Ink Advantage 3525 – tusze i użytkowanie.

HP Deskjet Ink Advantage 3525 to urządzenie wielofunkcyjne wykorzystujące atramentową technologię wydruku. Łączy w sobie możliwość drukowania, skanowania i kserowania dokumentów. Zostało zaprojektowane do użytku w warunkach domowych oraz w małych biurach. 

Eksploatacja

Tusz do drukarki HP 3525 to w rzeczywistości 4 odrębne pojemniki z pigmentami. Drukowanie atramentowe opiera się na zestawie barw CMYK, i tu również te kolory są bazą wszelkim wydruków. Zatem kolejno mamy pojemniki z kolorem cyan, magenta, yellow oraz black. Warto wiedzieć, że w przypadku urządzenia HP Deskjet Ink Advantage 3525 tusze są jedynie zbiornikami z pigmentem, za ich transfer na kartkę odpowiada głowica drukująca.

Jest to istotna informacja pod kątem zapobiegania usterkom. Budowa głowicy jest dość prosta. Składa się ona z gniazd, w których instalujemy tusze oraz dysz. Każdy pojemnik z atramentem ma otwór, którym atrament wypływa do dysz drukujących. Następnie jest w odpowiednich miejscach dozowany na kartkę i tak powstaje obraz.

Jak zapobiegać awariom? 

Niewskazane jest pozostawianie urządzenia na dłuższy czas w stanie bezczynności, ponieważ może dojść do utraty drożności w którejś z dysz. Jest to częsta usterka, która objawia się spadkiem jakości wydruku w danym kolorze lub jego całkowitym zanikiem. Warto również zadbać o wysoką jakość używanych tuszy. Atramenty niskiego gatunku z pewnością nie będą miały dobrego wpływu na głowicę i mogą znacząco skrócić jej żywotność.

Jak postępować z zatkaną głowicą? 

Jeżeli dojdzie do zatkania głowicy drukujące, Hewlett-Packard uzbroił użytkownika w wbudowane narzędzie do jej czyszczenia. W wielu przypadkach jest ono skutecznym rozwiązaniem problemu. Podczas procedury czyszczenia w drukarce HP Deskjet Ink Advantage 3525 tusz jest zużywany w dość dużej ilości. Warto zadbać o jego zapas. Jeśli kilkukrotne czyszczenie nie pomoże, kolejnym krokiem jest wizyta w serwisie specjalizującym się w tego typu naprawach.