Jaka drukarka lepsza. Atramentowa czy laserowa?

Planując zakup drukarki, z pewnością staniemy przed decyzją czy kupić drukarkę atramentową czy laserową. Jaka drukarka lepsza atramentowa czy laserowa? Trudno odpowiedzieć na to pytanie, bowiem wiele zależy od tego w jakim celu kupujemy drukarkę. A także od tego co i w jakich ilościach będziemy przy jej pomocy drukować. 

Różnice pomiędzy drukarką atramentową i laserową

Czym się różni drukarka laserowa od atramentowej? Nie tylko ceną, choć różnica w cenie zakupu jest znaczna. Bez wątpienia różni się kosztami eksploatacji i jakością wydruków. Przy pomocy drukarki laserowej można wydrukować o wiele więcej. Toner, który używa się w takich drukarkach wystarcza na wydrukowanie nawet kilku tysięcy stron, tusz do drukarki atramentowej wystarcza zaś najwyżej na wydrukowanie kilkuset.

Oczywiście cena zakupu tonera jest większa niż koszt zakupu tuszy do drukarek atramentowych, jednak – uśredniając – koszt wydrukowania jednej strony jest w porównaniu z drukarką atramentową nawet kilkadziesiąt procent niższy. Jaka drukarka lepsza atramentowa czy laserowa? Jeśli mamy zamiar drukować bardzo dużo, laserowa – choć droższa w zakupie – będzie dużo lepszym wyborem. 

Jakość wydruków

Analizując czym się różni drukarka laserowa od atramentowej, warto wspomnieć o jakości wydruków. W przypadku drukarek laserowych jest ona nieco gorsza, dlatego planując – na przykład – drukowanie zdjęć, lepiej postawić na drukarkę atramentową. 

Drukarka do użytku domowego

W domu nie drukuje się zbyt wiele. Odpowiedź na pytanie czy do domu drukarka atramentowa czy laserowa jest oczywista. Z powodzeniem wystarczy niedroga drukarka atramentowa lub urządzenie wielofunkcyjne z drukarką atramentową. Takie urządzenia są nawet wielokrotnie tańsze od drukarek laserowych. W warunkach domowych sprawdzają się zaś doskonale.

Nie ma zatem konkretnej odpowiedzi czy lepsza jest drukarka atramentowa czy laserowa. Stając przed koniecznością wyboru, zawsze więc należy brać pod uwagę formę wykorzystywania drukarki i to jak często będzie ona pracować i ile wydruków wykonywać. 

Jaka drukarka lepsza atramentowa czy laserowa? Więcej informacji na ten temat można znaleźć pod adresem https://blog.doktortusz.pl/drukarki-laserowe-i-atramentowe/