Tusz do drukarki Canon – jaki wybrać?

Drukarka to nadal jedno z niezbędnych akcesoriów w każdym biurze, szkole czy nawet domu. Służy do drukowania dokumentów, sprawdzianów, notatek i wielu innych, więc często musi być używana nawet codziennie. Sercem każdej drukarki jest tusz, który w dużej mierze odpowiada za jakość wydruku. Wiele osób ze względu na jego koszty decyduje się na zamienniki, jednak czy warto? 

Tusze do drukarki Canon – oryginalne czy zamienniki? 

Kupując tusze do swojej drukarki, zawsze warto stawiać na oryginały. Tusze Canon robione są specjalnie z myślą o ich produktach. Co to oznacza? Taki produkt nie zniszczy drukarki, nie zapcha głowic, dzięki czemu z drukarką nie będzie problemów. Do zamienników przyciąga ich niska cena, jeśli jednak uszkodzą drukarkę, to koszt jej naprawy może wynieść dużo więcej, niż cena oryginalnych tuszów. Co więcej, często kupując zamienniki, można spodziewać się, że jakość wydruku będzie dużo niższa. Kolory zazwyczaj nie są tak wyraziste, a czerń wygląda szaro, przez co wydruki będą wyglądać dużo gorzej. Oryginalne tusze mają intensywne czernie i kolory, a do tego są dużo trwalsze i nie bledną na słońcu. 

tusze canon

Na co zwrócić uwagę przy zakupie tuszy do drukarek Canon? 

Niezależnie od tego, czy kupuje się tusze oryginalne, czy zamienniki, zawsze należy sprawdzić, czy będą one kompatybilne z posiadaną drukarką. Aby to wiedzieć, należy sprawdzić symbol atramentu dla swojej drukarki – można to zrobić na przykład na stronie producenta. Szukając tuszu, warto zwrócić uwagę na jego wydajność. Takie produkty w specyfikacjach zazwyczaj mają podane, ile stron mogą zadrukować. Z reguły tusze Canon oryginalne mają znacznie większą wydajność, więc pomimo wyższej ceny, są one bardziej opłacalne. Przy kupowaniu zamienników, dobrze jest sprawdzać ich opinie, aby mieć pewność, że kolory będą dobrze odwzorowane, a czerń nie będzie zbyt wyblakła.